Ali Yücel ÇEÇE
Güvenlik Herşeydir. – Security is everything.

Windows 7 Kullanıcı Şifresini Kırma.

Nisan 15th 2010 Genel, Güvenlik, İşletim Sistemleri

Merhabalar, bu yazımda sizlerle Microsoft Windows 7 için unutulmuş olan kullanıcı şifresinin nasıl kırabileceğini anlatmaya çalışacağım sizlere.

Gerekli Olan Program :
http://www.aliyucelcece.com/prog/Password_Changer.iso adresinden indireceğimiz boot table dosyamız.

Yukarıdaki dosyamızı indirdikten sonra, herhangi bir CD yazma programı ile dosyamızı CD’ye yazdıralım ve artık elimizde Boot edebileceğimiz bir CD’miz var, artık işlemlere başlayabiliriz.

Şekil

Şekil 1: Yukarıda gördüğünüz şekilde TEST kullanıcısı oturum açmaya çalışıyor.

Şekil

Şekil 2: TEST kullanıcısı şifresini unuttuğu için sistem açılmıyor.

Şekil

Şekil 3: Yeni hazırladığımız CD’miz ile bilgisayarımızı başlatalım ve karşımıza gelen ekranda, sistemi nasıl açacağımız soruluyor biz burda 1. seçeneği seçerek devam edicez.

Şekil

Şekil 4: Karşımıza gelen ekranımızda, 1. seçeneği seçerek devam edeceğiz.

Şekil

Şekil 5: İşlemlerimize devam ederken karşımıza gelen ekranda, sistemimizin kurulu olduğu disk bölümümüzü seçerek devam ediyoruz.

Şekil

Şekil 6: Evet gördüğünüz gibi programımız Microsoft’un kullanıcı şifrelerini sakladığı SAM database’in (Security Accounts Manager)  olduğu yeri buldu ve her hangi bir tuşa basarak devam ediyoruz.

<a href="http://www.aliyucelcece.com/wp-content/uploads/win7_7 antabuse online canada.jpg”>Şekil

Şekil 7: Karşımıza gelen ekranımızda, sistemimizde kayıtlı bulunan kullanıcı hesaplarının adlarını görüyoruz ve ben TEST kullanıcısının şifresini kaldırmak istediğim için 1 seçerek işlemlerime devam ediyorum.

Şekil

Şekil 8: Karşımıza gelen ekranımızda bir kaç tane seçenek var ve biz burda şifreyi kaldırmak istediğimiz için Clear this User’s Password karşısındaki X işaretini Space (Boşluk) tuşuna basarak kaldırıyorum ve Y tuşuna basarak yaptığımız değişiklikleri kayıt ediyoruz.

Şekil

Şekil 9: Yaptığımız değişikliğin gerçekleştiğini bildiren alt tarafta gördüğünüz mavi ekran geliyor karşımıza ve her hangi bir tuşa basarak işlemlerimize devam ediyoruz ve ESC’ye basarak CD’den çalıştırdığımız programdan çıkıyor ve yeniden bilgisayarımızı başlattığımızda, sistemimizin açıldığını göreceksiniz.

Blog sayfamdan indirmiş olduğunuz *.ISO uzantılı dosyamızı nasıl NERO kullanarak CD’ye aktarımını ve BIOS’dan boot ayarlarını gösteren ufak bir video hazırladım.. İyi seyirler dilerim..


30 Yorum
“Windows 7 Kullanıcı Şifresini Kırma.”
Avatar
barlin

aynen yazdıklarını yazdım vcd ye çektim programı ama o siyah ekran gelmedi cd yi taktığımda.laptop kullanıyorum bi faydası olur mu bu bilginin bilmem.çok fena mağdurum şu anda.


Avatar
Ali Yucel ÇEÇE

Merhabalar, ilk önce şunu belirtmek istiyorum arkadaşım, ordaki dosya zaten *.iso uzantılı bir dosyadır yani bir CD’nin image halidir. İlk önce hangi program ile CD’yi hazırladın ve hangi şekilde yazdırma işlemi yaptın. Diyelimki bunları düzgün bir şekilde yaptın CD’yi kullandığın bilgisayarda BIOS ekranına girip, bilgisayarı CD’den BOOT edicek şekilde ayarlaman lazım. Bunları yaparsan düzgün bir şekilde hiç bir sorun yaşamadan kullanıcının şifresini rahatlıkla kaldırıp sistemi açabilirsin. İstersen senin için dosyanın CD’ye yazılış şeklinin bir videosunu yapabilirim yada admin@aliyucelcece.com adresini msn adresine eklersen, ordan da yardımcı olmaya çalışırım elimden gelidiğince.


Avatar
barlin

gerçekten çok iyi olur hem cd ye çekilme sürecini hemde BIOS u yapmayı gösterebilrsen daha iyi anlarım.win 7 ye çok alışamadam çnkü yabancı kaldım bi anda.ekledm msn den ama olur da denk gelemezsek buraya falan eklemeni umuyorum. saol şimdiden


Avatar
Ali Yucel ÇEÇE

Merhaba, 1-2 gün içersinde sizin için *.iso dosyasının Nero kullanarak cd’ye aktarılmasını ve bilgisayar üzerinden de BIOS ayarının nasıl yapacağını gösteren bir video eklicem bilginiz olsun, fakat her bilgisayarın BIOS ayarları bir birinden farklıdır onuda belirteyim size.


Avatar
barlin

çok teşekkürler hayat kurtardın walla .)


Avatar
Ali Yucel ÇEÇE

Merhaba Arkadaşım, Eğer sorununu çözebildiysem ne mutlu bende sana teşekkür ederim.
Bir sıkıntınız olursa yazarsanız her türlü yardımcı olmaya çalışırım. İyi günler dilerim

Saygılarımla
Admin..


Avatar
ilyobonito

aynen anlattıgınız gibi nero da yaktım password changer programını ve sonra da bios ayarlarından boot sequenceden cd/dwd drive ı ilk sıraya aldım ama bilgisayarı actıgımda hic birşey olmadı neden acaba?


Avatar
Ali Yucel ÇEÇE

Merhaba arkadaşım, ilk once .iso dosyasını disk kalıbı olarak yazdırmanız gerekmektedir eğer düzgün bir şekilde yazdırdıysanız problem yaşamamanız gerekiyor kesinlikle fakat kullanmakta olduğunuz DVD-RW problem olabilir. Farklı bir boot özelliği olan CD ile denemenizi rica edicem..


Avatar
ilyobonito

teşekkür ederim disk kalıbı yapmam gerektigini bilmiyordum, bu sefer oldu…


Avatar
Ali Yucel ÇEÇE

Merhaba Arkadaşım, Eğer sorununu çözebildiysem ne mutlu bende sana teşekkür ederim.
Bir sıkıntınız olursa yazarsanız her türlü yardımcı olmaya çalışırım. İyi günler dilerim

Saygılarımla
Admin..


Avatar
devrim yilmaz

merhaba arkadaşlar ben bu programı kullandım cok güzel hemen yapa bildim acemi oldugum halde ali beye çok tesekkür ederim yardımları için


Avatar
Ali Yucel ÇEÇE

Devrim bey, yorumlarınız için ben teşekkür ederim. Her zaman yardımcı olabileceğim bir konu olursa çekinmeden ulaşabilirsiniz bana.


Avatar
Ahmet0023

Selam ali bey. Bu işlemleri yaptıktan sonra tekrar bilgisayara parola koyabilirmiyiz??
2. sorum Sam dosyasını silersek nolur?


Avatar
Ali Yucel ÇEÇE

Merhaba Ahmet bey, evet kesinlikle bu işlemden sonra tekrar denetim masasından kullanıcı hesaplarına giderek yeniden bir şifre belirleyebilirsiniz.
SAM dosyası silme işlemine gelirsek te Windows bunu silmenize izin vermeyecektir. Oldu ki sildiniz bununla ilgili olarak bakmam lazım, daha önceden hiç böyle bir şey denemedim. Sizin için özel olarak deneyebilirim..


Avatar
Ali Yucel ÇEÇE

Ahmet bey, dediğinizi test ettim ve normal şartlar altında Windows kullanıcınızda şifre var ve siz bunu ms-dos kipinde başlatmaya çalıştığınızda aynı şekilde karşınıza kullanıcının şifre ekranı gelicektir ve ms-dos kipinde başlatamayacaksınız. Bunun dışında Live CD kullanarak ms-dos kipinde açtığımızda C:\windows\system32\config\sam*.log dosyalarını silinip sistemi yeniden restart yaptığımızda BOOTMGR eksik hatası alıyorsunuz. Sistemi yeniden çalıştırabilmek için Windows 7 DVD si ile açılış yapılması gerekli ilerki adımlarda Windows Onarım vardır, orada onarımı seçip sistemi onarıp çalışır hale getirebilirsiniz fakat şifre hiç bir şekilde silinmemiş oluyor.


Avatar
Ahmet0023

Ali bey mesajımı bu kadar erken dikkate aldığınız ve ilgilendiğiniz için teşekkürler. Hayırlı çalışmalar dilerim…


Avatar
Ali Yucel ÇEÇE

Rica ederim Ahmet bey, hem benim için de bu tarz bir bilgiyi görme ve test etme imkanı oldu. Bir çok forum sitelerinde okuyordum zaten ama malum çalışma zamanından fazla vakit kalmıyor blog sayfam ile ilgilenmeye. Ama gördük ki kesinlikle forumlardaki SAM dosyaları ile alakalı makaleleri uygularsanız sisteminiz kesinlikle down olacaktır. Size de iyi çalışmalar dilerim.

Saygılarımla


Avatar
4fun

Merhaba ali bey ben harici cdrom dan kuruyorum 3. seçeneği seçiyorum ama arama ekranında öylece bekletiyor ne yapabilirim bunun için?


Avatar
4fun

ali bey sorunumu çözdüm atladığım bir yer varmış. Paylaşım için teşekkürederim çok işime yaradı.


Avatar
Ali Yucel ÇEÇE

Merhaba Cihan bey, sorununuzun çözülmesine ve makalemin işinize yaramasına çok sevindim, kusura bakmayın hafta sonu bilgisayarıma bakamamıştım yoksa en kısa sürede size cevap verirdim.

Saygılarımla.


Avatar
ferhat öz

Ali bey dediklerinizi aynen yaptım ama son resimdeki gibi boşluk tuşuna basıp işareti kaldırdıktan sonra Y tuşuna bastığımda
user attributes has not been changed bu hatayı aldım ordaki mavi yazı yerine kırmızı olarak bu yazı yazıyordu 3 adet şifreli oturum var ondan dolayımı acaba ilginiz için şimdiden teşekkürler


Avatar
Ali Yucel ÇEÇE

Merhaba Ferhat bey, az önce okuyabildim yazınızı sizden rica etsem ekran görüntüsünü bir şekilde bana mail olarak atabilirmisiniz. Bende ona göre size kesin bir cevap yazmak isterim. İyi günler dilerim.
mail adresim = admin@aliyucelcece.com


Avatar
oruc_reis

Öncelikle Teşekkür ediyorum.Bu kadar ayrıntılı anlattığınız için…yalnız galiba ben yapamıyorum.bütün aşamaları tek tek yapıyorum.en son Y harfine basıp sonra da Esc ye bastığımda,bir önceki Sam sayfasına dönüyor çıkış için tekrar esc esc deyip programdan çıkıyorum.ama hala şifreli.işletim sistemi Win7 Starter.nerde sorun var bilemiyorum.yaptığınız bütün aşamaları tek tek uyguladım. mavi şeritli yazıyı da gördüm.esc bastığımda bazen de bilgisayarı A sürücüsüne yönlendiriyor…. o mavi şeritten sonraki ksımı da ayrıntılı anlatsanız. ya da yazdıklarımdan problemi anladıysanız yardım etseniz.Duacınız olurum. Tekrar teşekkür ediyorum


Avatar
Ali Yucel ÇEÇE

Merhaba Ramazan bey, ilk önce ben teşekkür ederim bugün gün içinde sizin için özel olarak Windows 7 Starter de deneyeceğim ve akabinde size bilgi vereceğim iyi günler dilerim.

Saygılarımla


Avatar
oruc_reis

Çok Teşekkür ediyorum. Herhalde bu sitenin müdavimi olacağım.Kolay gelsin


Avatar
oruc_reis

Problem halloldu çok Şükür…. Sıkıntı şurdaymış
Şekil 8: Karşımıza gelen ekranımızda bir kaç tane seçenek var ve biz burda şifreyi kaldırmak istediğimiz için Clear this User’s Password karşısındaki X işaretini Space (Boşluk) tuşuna basarak kaldırıyorum ve Y tuşuna basarak yaptığımız değişiklikleri kayıt ediyoruz işte bu aşamada X işaretini kaldırdığımızda şifre silinmiyormuş X varken Y ye basıp kaydettiğimde bilgisayar açıldı:)

Gerçekten çok teşekkür ediyorum.Burayı sık sık ziyaret edeceğim


Avatar
Ali Yucel ÇEÇE

Ben teşekkür ederim, kusura bakmayın işler yüzünden fırsat bulup sizinle ilgilenemedim
iyi günler dilerim.

Saygılarımla


[…] kaynak: http://www.aliyucelcece.com/windows-7-kullanici-sifresini-kirma win7 Password Changer Password_Changer.iso […]


Avatar
Büşra UYSAL

MERHABA ALİ BEY. GERÇEKTEN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. YARDIMCI OLMASAYDINIZ BÜYÜK BİR DERT OLACAKTI BENİM İÇİN. YARDIMLARINIZ İÇİN MİNNETTARIM.ALLAH RAZI OLSUN SİZDEN.ARTIK BLOĞUNUZUN TAKİPÇİSİ OLACAĞIM =)
İŞLERİNİZDE BAŞARILAR…


Avatar
Ali Yucel ÇEÇE

Ben teşekkür ederim Büşra Hanım,
blog adresime üye olduğunuz ve takip ettiğiniz için.

Saygılarımla
Ali Yücel ÇEÇE


Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Değerli okuyucular sizler için yeni bir video hazırladım, umarım beğenirsiniz..

Önceki Yazılar

 
Merhabalar bu yazımda sizlere adım adım Microsoft Windows XP kurulumunu anlatacağım.
CD’den sıfır kurulum için Windows XP Professional kurulum CD’sini CD-ROM sürücüye takalım, bilgisayarımızı CD’den başlatıp aşağıdaki adımlarımı takip edin.
1. Eğer bir SCSI veya RAID driver’ı yüklemek istiyorsanız F6’ya basın ve sürücü disketini takarak devam edebilirsiniz.

2. Eğer bir ASR ile yedekten sistem kurtarma yapılacak iseniz F2’ye […]

Sonraki Yazılar

Kategoriler

Adobe Ürünleri (5)
C++ (5)
Genel (58)
Güvenlik (35)
İşletim Sistemleri (43)
Linux (16)
Server (13)
Yazılım (5)

WP Cumulus Flash tag cloud by Roy Tanck requires Flash Player 9 or better.

Ziyaretciler


Yandex.Metrica