Ali Yücel ÇEÇE
Güvenlik Herşeydir. – Security is everything.

NMAP ile Port Tarama

Ocak 16th 2011 Genel, Güvenlik

Merhaba arkadaşlar,

Bu yazımda sizlere NMAP ile port tarama yapmayı ve yaptıktan sonra bir acık nasıl bulunuyor ve nasıl karşı sistemin modemine erişebilirsiniz resimlerle anlatmaya çalışacağım, bunun için ilk önce NMAP programını indirmeniz gerekiyor, ilk önce NMAP çalıştırdıktan sonra tarama tipini seciyoruz ve scan tuşuna basarak taramaya başlıyoruz.

Tarama işi bittikten sonra karşı tarafın açık olan portunu ve ADSL modemin markası, modemin kullandığı yazılım gibi bir çok özelliğini görebiliriz ve ardından artık karşı bilgisayara erişmek için gerekli olan sadece internet tarayıcısı

ve gördüğünüz gibi artık karşı tarafın modemi ekranımıza geldi. Bundan sonrası sizin kabiliyetinize kalmış tamamen arkadaşlar..


Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Merhaba arkadaşlar sizler için özel olarak kendi bilgisayarımda hazırladığım konular ve videolar google da 1. sayfaya ve ilk 4 sıraya yükselmiş bu çok hoşuma gitti ve devamıda gelicek sizlerle beraber. Herkese Teşekkür ederim..

Önceki Yazılar

Merhaba arkadaşlar, size bu videoda Acronis v.10 kullanarak bilgisayarımızın image’ını alacağız ve sistem çöktüğünü var sayarak yeniden restore işlemini uygulayarak sistemimizi ayağa kaldıracağız.  Video toplam 4 bölümden oluşmaktadır. İyi seyirler dilerim
1- Acronis Kurulumu
2- Acronis Startup Recovery Manager ve Secure Zone Oluşturma
3- Backup İşlemi
4- Restore İşlemi
(not: Acronis v.2010 ve 2011 ‘inde […]

Sonraki Yazılar

Kategoriler

Adobe Ürünleri (5)
C++ (5)
Genel (58)
Güvenlik (35)
İşletim Sistemleri (43)
Linux (16)
Server (13)
Yazılım (5)

WP Cumulus Flash tag cloud by Roy Tanck requires Flash Player 9 or better.

Ziyaretciler


Yandex.Metrica