Ali Yücel ÇEÇE
Güvenlik Herşeydir. – Security is everything.

Windows XP Kullanıcı Şifresini Kırma.

Mart 7th 2010 Genel, Güvenlik, İşletim Sistemleri

Merhabalar, bu yazımda sizlerle Microsoft Windows XP için unutulmuş olan kullanıcı şifresinin nasıl kırabilirsiniz onu anlatmaya çalışacağım sizlere.

İlk önce bilgisayarımızı çalıştıralım ve post ekranında iken (Windows açılmadan önceki ekran) F8 tuşuna basalım ve karşımıza gelen ekranda Güvenli Mod (Safe Mode) seçelim.

Evet daha sonrasında Windows XP açılmaya başlayacaktır.

Kullanıcı karşılama ekranı karşımıza geldiğinde ADMINISTRATOR adlı kullanıcımızın üzerine tıklayarak windows’umuzun bize şifre sormadan masaüstünü açabiliriz.

Karşımıza gelen ekranda Windows’un en asgari düzeyde servis çalıştırdığını ve belirli işlevler yapabileceğimizi belirten yazımıza EVET’i tıklayarak devam ediyoruz.

Sistemimiz açıkdıktan sonra sırası ile Başlat > Çalıştır içine CONTROL yazarak Tamam’ı tıklayalım, karşımıza Denetim Masası’nın açıldığını göreceksiniz. Denetim Masası içindeki Kullanıcı Hesaplarını tıklayalım.

Kullnıcı Hesapları’nı tıklatıp içine girdiğimizde, Windows üzerinde kendi açtığımız ve Windows kurulum esnasında açılmış olan ADMINISTRATOR hesabımızı görüyorüz. Şifresini unuttuğumuz kullanıcı hesabımızın üstüne gelip tıklıyoruz.

Şifresini unuttuğumuz kullanıcımızın üzerine tıkladığımızda, bu kullanıcı ile ne yapmak istediğimiz soruluyor biz burda unuttuğumuz şifremizi kaldırmak istediğimizden dolayı, Parola’yı Kaldır’ı tıklayarak devam ediyoruz.

Burada karşımıza ufak bir uyarı geliyor, kendi kullanıcı adımız ile dosya şifrelemesi yapmışsak bunun tekrar açamayacağımızın uyarısını alıyoruz ve Parola Kaldır’ı tıkladığımızda şifremizin kaldırılacağını bildiriliyor tarafımıza, Parola Kaldır’ı tıklayarak devam ediyoruz işlemlerimize.

Evet artık Kullanıcı Hesabımızın Parolasını kaldırdık, işlemlerimize bütün ekranları kapatıp, Windows’umuzu kapatıp yeniden başlattığımızda bizden artık Kullanıcı Hesabımızın direkt olarak açıldığını görüyoruz..


Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Merhabalar,
Bu yazımda sizler için uzaktan yardım programlarından olan “TeamViewer” ı anlatmaya çalışacağım.
Gerekli Olan Program :
1. http://www.aliyucelcece.com/prog/TeamViewer_Host.exe adresinden indireceğimiz program.
Yukarıdaki programı indirdikten sonra, program kurulumu için bilgisayarımıza indirdiğimiz dosyayı çalıştırıyoruz.

Şekil 1: Kurulum dosyamızı çalıştırdığımızda karşımıza ilk ekranımız geliyor ve kurulumun gelişmiş seçeneklerden mi yoksa normal kurulum yapacağımızı soruyor, biz bu seferimizde normal kurulum yapmak […]

Önceki Yazılar

Merhabalar  bu anlatımımda sizler için resimler yerine, video olarak hazırladım umarım beğenirsiniz..

Sonraki Yazılar

Kategoriler

Adobe Ürünleri (5)
C++ (5)
Genel (58)
Güvenlik (35)
İşletim Sistemleri (43)
Linux (16)
Server (13)
Yazılım (5)

WP Cumulus Flash tag cloud by Roy Tanck requires Flash Player 9 or better.

Ziyaretciler


Yandex.Metrica